19.09.2014
Tim Biri....!
38, Tirana, Albania

Mbeshtetur ne krahet mi ti fle kaq i qete
e une floket lehte -lehte ti perkedhel.
Mbi faqe me rrokulliset nje pike lot i nxehte nga dashuria dhe kenaqesia
qe ti ne zemer me sjell.
E dija dashurine per vellezer e moter, per miq, te aferm per njeriun qe dashuroj, por dashurine e nenes per te birin
qe kur linde ti mesova ta kuptoj.
Ah, kjo dashuria ime per ty eshte kaq e madhe, eshte kaq pafund
eshte kaq e rendesishme biri im dhe kaq e fort qe askush ne kete bote te mos e mund.
Ti fli i qete une jam prane teje, keshtu prane teje gjithmone do te jem sa do veshtiresi qe te na ofroje jeta.
Ti ke dashurine time e une tenden do ta kem.
Gjithmone do perpiqem te ta bej me te lehte
jeten plot pengesa,p lot rrengje e mundime.
Une do mundohem gjithmone te te mesoj si te qendrosh ne kembe fort
si te besosh, te duash e te luftosh te arrish çka do
i shtrenjti im, gjithesia ime.
Ti fle kaq bukur ne krahet e mi, une syte ti puth plot gezim.
Fli zemra ime, keshtu qete e qete me endrra te bukura deri ne agim.

.Me engjellin tim

14 views
 
Komente
blinera 20.09.2014

Shume shkrim i bukur dhe foto njehkohesisht

maksimiljano maksimiljano 20.09.2014

Faleminderit Blinera ...

Ditar
Blogët shkarkohen çdo 5 minuta