mirupafshim ne enderrimet tona.
38, Tirana, Albania

Historia jone e dashurise do mbetet. Do mbetet perjet. Per kete u largova nga ty. Po te vazhdonim cdo gje do shuhej, do merrte fund. Kishim arritur ne nje pike ku te dy flisnim dhe asnjeri prej nesh nuk arrinte te kuptonte. Dikur na mjaftonte heshtja te kuptoheshim. Filluam te thonim fjale nga te cilat u lenduam. Per kete hoqa dore. Per te mos u lenduar me shume. Per te mos urryer njeri tjetrin. Dhe pse me mungon preferoj me mir kshtu. E di qe ti cdo nat para se te flesh mend...on per mua ashtu si un per ty. Hoqa dore sepse dhe dashuria lodh. Kjo eshte e verteta qe asnje nuk na thote dhe na duhet kohe ta zbulojme. Disave me pak, disave me shum, por do e zbulojme gjith. Ti me do, do me duash dhe per shum kohe, vetem kur e mendon se nuk do jesh ti ajo qe do e kem ne krah diten e marteses ti shkaterrohesh. Ti mendon ende. E ben se zemra te urdheron kshtu. Me mendon se jam ajo gjeja qe vjen nje here ne jet. Mes nesh ka dashuri, mall, embelsi, por jo meshire. Ne te dy duhemi. Ndoshta genjejm veten se nje dit do jemi prap bashk. Por jo. Ne s'do jemi kurre bashke. Une do dashurohem me dike tjeter, edhe ti po ashtu. Do e duash shume, do e dua shume, por kurre sa u deshtem ne. Dhe kete do e mbajm ne zemer.
Ti ec e sigurt mes njerzve, ke dashurine time. Une jam forca jote, kshtu me thoje gjithmone. Te jesh e lumtur.
Lamtumir, mirupafshim ne enderrimet tona.

.Foto

21 views
 
Komente

Nuk ka ende komente.
Lini komentin tuaj, filloni diskutimin!

Ditar
Blogët shkarkohen çdo 5 minuta