Hello-Glitters-47.gif

1. Nuk kam pare njeri te sukseshem ne jete.... vetem se ka qene i respektushem me prinderit e vet.
2. S'ka njeri pa strese e halle ne kete bote, por i mencur eshte ai qe i shikon keto ... " thjesht dynja" dhe buzeqesh.
3. Shfaqja e lumturise me gjithe dhimbjet qe mund te kesh nuk tregon vetem se personalitetin tend te forte.
4. Cdo gje ne kete bote qe iken, nuk kthehet ... pervec lutjes, ajo shkon me shprese dhe kthehet me bereqet.
5. Kush jeton sherbetor ne kembet e nenes se tij, ai jeton zoteri siper kokave te njerzve.
6. Bukuria e njeriut nuk eshte se cfare posedon por cfare te ofron... Dielli posedon zjarr, por te dhuron ngrohtesi.
7. Asnjehere mos mendo ti kenaqesh te gjithe, se kjo eshte e pamundur.... sepse s'kane mundur as profetet.
8. Kush ka humbur respektin e nenes.... ka humbur gjithe jeten e tij.
9. Thote njeri prej te pareve tane... mesoi femijes tend Kur'an-in se, Kur'ani i meson cdo gje!
10. Silluni bute me te vjetrit ne moshe se ata jetojne jo ne kohen e tyre. Duro fjalet e shumta dhe kritikat e tyre te vazhdueshme se ju nuk e dini se cfare ndjejne ata.
11. Prej shkaqeve te personalitetit jane fjalet e pakta dhe shkaqeve te bukurise eshte buzeqeshja....... ji i bukur me personalitet.
12. Kur te ngushtohet keq dynjaja, mos qaj.... por bjer ne sexhde.
13. Shoku i mire eshte ai qe kur te buzeqesh dynjaja s'te xhelezon e kur te liget dynjaja, shoku i mire nuk te le.
14. Njeriu fjalepak gjithmone terheq vemendjen e njerzve para se me fole...!!
deli_thank_you.png


290 views
 
Komente
iluzion 08.07.2015

bukur

nafiii 27.09.2015

E 5,8,9&12 te bukura...

dritonii 08.07.2015

Ku i gjen moj ti kaq te bukura keto Blogo

Ditar
Blogët shkarkohen çdo 5 minuta