saura's blog

saura
New York, USA

INTERVISTA/ Flet, nënë Dizi: “Nëse do të rroj deri më 28 Nëntor, Bashkia duhet të më vendosë në podium”

Një grua e pazakontë jeton në Vlorë, jo vetëm pse kapërceu 106 vjetët, e vetmja në qytet me këtë vjetërsi, por ajo ka një memorie, që padyshim do ta fuste në Librin Gines. Mban mënd të gjitha ngjarjet, fill e për pe, gëzimet dhe brengat e jetës, por çudia shkon më tej, ku ajo reciton vjersha apo tekste këngësh deri në 50 vargje. Ildizja i lutet Zotit, që ta lërë deri më 28 Nëntor, që të shohë me sytë e saj…Duke pasur parasysh që kohët e fundit pjesmarrja e anëtarve në lojen Komentator është shumë e dobtë dhe gjithashtu ankesat e anetarëve që kohët e fundit shumë rrallë ju jepet mundësia per të fituar SOL falas, Stafi i Top.al për ju sjell edhe një lojë të re.


Loja do te zgjat vetëm 3 ditë ( 09.01.2013 deri 11.01.2013 23:59 ) dhe është shumë e thjeshtë! Për të fituar 6SOL, kërkohet të komentohen 20 fotografi.


Në 100 vjetorin e pavarësisë, kurora e më të bukurës së globit mbetet në Shqipëri.

“Miss Shqipëria” Kleoniki Delijorgji është fituesja e edicionit të 39 të Miss Globe internacional duke triumfuar mes bukurisë kineze dhe ruse, që morën përkatësisht vendin e dytë dhe të tretë.

Në këtë 100 vjetor të pavarësisë kompeticioni u realizua në Vlorë, në qytetin ku u shpallë mëvetësia.

44 bukuroshet nga dhjetra shtete të botës sfiluan dhe garuan për titullin e madh në një event tërësisht të arrirë edhe pse këtë vit thotë regjizori Petri Bozo, mbështetja mungoi, sidomos nga ministria e turizmit.

Spektakli u shënua edhe nga klipet e…


06.08.2015

A janë të gjitha këto me idenë për t'u tallur?

A janë bërë për humor?

Apo ne po i shohim dy njerëz të cilët janë shumë të dashururar?

Vendoseni ju vetë pasi t'i shihni të gjitha.

Ndoshta në një moment të caktuar një ide për tu fotografuar mund të ju duket një ‘mrekulli e atmosferës martesore’, por në fakt mund të mos ket qenë idea më e menqur.

Këtu do të shihni disa nga këto ‘ide’ nga më të çuditshmet të çifteve të çuditshme dhe dashurinë e tyre.

Por, me siguri se shumë nga ju do të jeni kurioz për storjen…


Për herë të parë në Shtetin e Libanit dy motra binjake shfallen fitueset e spektaklit “Miss Lebanon”. Por më e bukura e krejt kësaj është se motrat janë shqiptare, bëjnë të ditura mediat.Bëhet fjalë për Rinën e cila ka zënë vendin e parë dhe Roma e cila është shoqëruesja e parë e misit, respektivisht e motrës./daily-gossip.com. Mbiemri i tyre aludon shumë në një mbiemër shqip sa që lirisht mund të thuhet se prejardhja e tyre nga babai është shqiptare, duke qenë se mbiemri i tyre është Shabani (Chibany), ndërsa i ati i tyre është një emigrant i cili për shkaqe…


342068.gif


Eh, c'shaka që te luan nxitimi..!

Ne nxitim e sipër , një rrugë për ti rën më shkurt, pa dashje i bie me gjatë..
Ne nxitim e siper në mëngjes, me gjithë rregullin që mundohesh të mbash, nëpër sirtare p.sh cuditërish corape nga dy , te duken nje, kepucët , te del para syve nje palë që do kishe dashur ti vishje një ditë më parë ose një dit më pas e jo pikershit sot.
Sot dëshiron te përshtatësh një palë këpuc të tjera, sepse ato nuk te kombinohen me veshjen e dites ...
Në sirtarin ku mban bizhuterit , kutia e tyre e…


Pershendetje miq te dashur!

Si gjithmone Top.al vjen me befasit e tij ,kete her me nje loj te re qe eshte shume argetuese .. Mer pjese dhe fito dhuraten kryesore celular.

Celular + 100 SOL

Dhurata:

Vendi i pare - CELULAR + 100 SOL.

Vendi i dyte - 100 SOL.

Vendi i trete - 50 SOL.Rregullat:

Në konkurs mund të merrni pjesë vetëm me një fotografi.

Fotografia duhet të jetë shumë interesante (qesharake).

Ju patjetër duhet të dukeni në fotografi.Fotografitë që nuk përputhen me rregullat e konkursit, do të fshihen.

Nëse e fshini…


08.02.2013

Miqesia nuk esht ajo qe mendojn te gjithe.

Nuk behesh mik me dike vetem sepse te pelqen miqesia me te.
Nuk esht miqesi.
Miqesia eshte kur di gjithcka dhe ende hiqesh sikur do mesosh dicka.
Miqesia esht kur gjen cdo dit nje shaka te re dhe e perserti deri sa askush nuk do te duronte , por ajo te duron, ajo ka mesuar ta beje.
Miqesia esht kur nuk ka rendesi nese nuk pergjigjet ne telefon, nese nuk ka nerva te pergjigjet , t'i do ti shkosh ne deren e shtepise dhe do ta perqafsh fort.
Miqesia esht kur nuk ke frike te jesh 'idjote',…


Ditar
Blogët shkarkohen çdo 5 minuta