saura's blog

saura
New York, USA

Duke pasur parasysh që kohët e fundit pjesmarrja e anëtarve në lojen Komentator është shumë e dobtë dhe gjithashtu ankesat e anetarëve që kohët e fundit shumë rrallë ju jepet mundësia per të fituar SOL falas, Stafi i Top.al për ju sjell edhe një lojë të re.

Loja do te zgjat vetëm 3 ditë ( 09.01.2013 deri 11.01.2013 23:59 ) dhe është shumë e thjeshtë! Për të fituar 6SOL, kërkohet të komentohen 20 fotografi.


hello_152.gif


29.09.2013

Je mërzitur se të djeshmen e kishe trishtim?


Je dëshpëruar përse i besove më tepër seç duhet njerëzve?

Ke humbur forcën duke u ngushëlluar në njëmijë
"Pse?"
të papërgjigje?

Mos u shqetëso,
asgjë nuk është që nuk kalon,
mos jeto dhe fajëso veten për gabimet e të tjerëve,
thjesht fale atë dhe nxirr mësimet e duhura prej saja.

Ti ke forcë,
ti ke më tepër nga sa mendon të duhet vetëm pakëz heshtje dhe kthjellim i mendjes së thyer dhe prekur në krenari për të rikthyer shikimin nga vetvetja duke e vlerësuar dhe cilësuar si pasurinë më të madhe…


18.02.2012

Realiteti jetojme te gjithe nje realitet te pashprese ku njeri lind dhe tjetri vdes ku njeri qesh dhe jetri qan ku ndahesh me nenen dhe me babane ku njerin e ke mik dhe tjetrin armik ku njeri te thote "eja" dhe tjetri te thote "ik" ku njeri te do dhe tjetri ste do ku njerezit te thone "po deshe jeto" ku jeta dhe vdekja qendrojne aq prane ku koken ta ngresh shume njerez s'te lene ku zhgenjehesh nga jeta ku nuk e gjen dot kush eshte e verteta........... prandaj o njeri jetoje jeten si te vije dhe vetem keshtu do…


Përshëndetje miq të dashur .

Top.al tani numeron 120 000 anëtar

dhe për cdo ditë numri i anëtarëve të rinjë është në rritje !


Ju ftojë të gjithë juve që lexoni këtë blog të klikoni në linkun


http://www.top.al/inv/1.gif


Te nderuar vllezer dhe motra Musliman


www.top.al ju uroj nga zemra gezuar festen e Bajramit .


12.11.2015

Pershendetje miq te dashur!


Top.al vjen me nje fushate te re : fto 1 mik = 6 sol dhe do ju jap mundesi te fitoni SOL.


Nje dite, nje djal i verber ishte ulur ne cep te rruges dhe po priste qe dikush ti hidhte ndonje monedhe per te blere ushqim.
Prane kishte nje derras ne te cilen shkruhej
“Jam i verber”, ju lutem kini meshire’..
Nje burre iu afrua, hodhi nje monedhe & e fshiu ate qe shkruhej ne derrase.
Djali e kuptoi po nuk foli.
Me vone, djali degjoi qe shum njerez po hidhnin monedha ne kanacen e tij.
Pas nje ore burri u kthye dhe e pyeti djalin se si po shkonte.
Ai u pergjigj ‘Kanacja ime esht plot me monedha, cfar shkruajte te derrasa?’..
Dhe burri ja lexoi
‘Sot eshte nje…


5335ea111cb17a2076088073


Ditar
Blogët shkarkohen çdo 5 minuta