Ditar


qem
24, Abelardo L. Rodríguez, Mexico

Ky vit i ri sapo ka filluar per ty Alkida jam tuj mendu a thua vall kaq kam gabu perse ne sy sdon met shiku ,

deri kur keshtu do te shkojm adhua vall nje dit do te takoj
nje pritje e gjat as vet se kuptova perse Alkida keshtu prfunduam
perse Alkida keshtu perfunduam VETEM ne rreshta pa u takuar ,
TE UROJ NGA ZEMRA GEZUAR VITIN E RI 2019 TE SJELLT KY VIT FAT DHE LUMTURI NE JETEN TANE Alkida ,


qem
24, Abelardo L. Rodríguez, Mexico

Nje mesazh me zemer ja cova dikujt .

As vet se kuptova pse ma kthej me gur
me zemer i shkrujta
me zemer i thash qe ndonje dit se shpejti do jemi bashk
Ajo sme besoj dhe iku pa as nje fjal
nje qeter e ftoi ajo per me dal
as gje nga ajo un nuk mund kuptova
perse me mori inat dhe u largua
nuk kishte arsye ashtu te largohet .
Perseri un me mall e kerkoj
cdo di dhe nat mesazhet e saj lexoj
ndoshta dhe un paksa e kam tepru
qe doja ti shikoja nga afer zyt e tu
prandaj te lutem Alkida…


05.03.2019
qem
24, Abelardo L. Rodríguez, Mexico

Flasim per lot

Flasim per mall
Flasim per endrra
Qe kthehen ne vaj..
Flasim per jeten
Pa e kuptuar
Flasim per misteret
cdo dit duke u shtuar.
Nje dit te qeshur
Ecim te gazuar
Nje dit tjeter me lot
te trishtuar..
Shum gjera lam pas
shum gjera mesojm
Gjeran na preki
Edot si harrojm
Ndryshe mendojm
E ndryshe jemi
por dicka te perbashkt
Alkid na kemi
si un si ti
si cdo njeri
Nje enderr ruajm
Thelle ne brendesi..13.01.2019
qem
24, Abelardo L. Rodríguez, Mexico

Nje nat pa pritur nje post lexova

me beso ne shpirt shum u londova
shum u lenndova kur me the harrom
te lute post me mmos me con
athua Alkida kaq shum kam gabu
pse ne sy kam dasht me te shiku
Athua vall kaq e pa shpirt je
pse kaq kollaj shpinen ma kthen
13.01.2019
qem
24, Abelardo L. Rodríguez, Mexico

Nje nat pa pritur nje post lexova

me beso ne shpirt shum u londova
shum u lenndova kur me the harrom
te lute post me mmos me con
athua Alkida kaq shum kam gabu
pse ne sy kam dasht me te shiku
Athua vall kaq e pa shpirt je
pse kaq kollaj shpinen ma kthen
10.09.2018
qema
31, Woodford Green, United Kingdom

Mos u dashuro me fjalet e mia.
Ato jane vec britma te nje shpirti te vetmuar ne perndjekje te nje copez dashurie.
Mos u dashuro me mua.
Jam i trishte.
Jam i pandreqshem.
Aq i pandreqshem sa mbetem kurdohere i papranueshem.
Mos i dashuro me mua.
Mengjeset kam deshire ti kaloj vetem, e pasditet dua ti mbuloj me hapa te ngadalte.
Mos u dashuro me lotet e mi, te cilet do ti leshoj pothuaj pa arsye mu ne syte e tu.
Me siguri me eshte kujtuar dicka.
Nje dhembje e vjeter.
Nuk dihet ne cplage kam mbetur ate cast.
Do kete dite ne te cilat do e varros veten ne heshtje, e…


11.09.2018
qema
31, Woodford Green, United Kingdom

Nje polic i thot nje shoku : -Kam nje makine qe ka 300mij kilometra, dua me e shit por sma marrin me shume se 500 mij lek
-Cfare budallai, ulja kilometrzhin dhe shife sa do ta kerkojne. Ky e ben 150 mije kilometrazhin,takon perseri shokun e tij dhe i thote
-E bera 150 ...mije , tani ma kerkojne 1milion
-Ca budallai ulja akoma-i thote shoku Ky e ul deri ne 50mije kilometrazhin,takon shokun e tij dhe i thote :
-E bera 50 mij kilometrazhin, tani ma kerkojne 3 milion -Po ca pret,shite!
-Tani qe eshte gati e re jam tu e mbajt vete


qema
31, Woodford Green, United Kingdom

hajde ketu te babi te pyes nje cik tabelen e shumezimit.

-Rri o ba se jam 20 vjec.
Hajde ketu se ta hoqa internetin.
-Ok,vazhdo.
Sa bejne 7 her 6?
-Nuk e di.
Si nuk e di mor gomar,ne jemi familje e shkolluar brez pas brezi,o gru ma sill nje cike makinen llogaritese.


Carob
24, London, United Kingdom

that redbalifrog blog gives slightly contemplation for any women jewellery uk, section of that celestial body shapes selection. included in your redbalifrog celestial figures group got the brand new moon encounter fasten, in both magic plus brass variants. my spouse and i have no idea if that should establish correct as well as certainly not in case your appoint is actually almost any indicator, you will need suckers for you to go along with them. redbalifrog tresses usually are entirely suitable for jewellery uk discount, although the brand name can have got their particular line and also elaborate stores. they…


Carob
24, London, United Kingdom

that bracelet uses pandora jewelry sale labradorites therefore to their wonderful aurora-esque flashes, alongside several of their glitter glue cup. your gold beads consist of the total group of ohm beans ohmmygod design, alongside traditional overnight sky designs including luna and the different redbalifrog superstar sputnik. i had also been fairly exclusively conserving these kind of pictures for your perseids meteor wash and i really hope a number of you will have managed to help pick up a little of that. the actual pandora charms using invest in bead advertising is now designed for august 2018. while typical the following…


Ditar
Blogët shkarkohen çdo 5 minuta