Ditar


15.02.2015
yahoomsn
34, Skopje, Macedonia

Sot
Pa paralajmërim fare, drejtori më dëboi nga puna si dizenjues faqesh interneti. Pasi nuk kisha ndonjë alternativë tjetër, u detyrova të largohem nga kompania një herë e përgjithmonë. Shkova tek vendi ku kisha parkuar makinën dhe pashë që ma kishin marrë me karrotrec, pasi e kisha parkuar në një vend të posaçëm për rubinetat që shuajnë zjarrin të instaluara në rrugë. Mora një taksi. Shoferi më pyeti si e kisha kaluar ditën dhe unë I rrëfeva gjithçka. Pasi më dëgjoi me vëmendje më tha se një pasagjere, po atë ditë, i kishte treguar se kërkonte një dizenues faqesh interneti,…


yahoomsn
34, Skopje, Macedonia

I dashuri njeri! Je i dashur përderisa je njeri. Krijesë e zgjedhur dhe e dalluar. E pajisur me frymë hyjnore. Edhe sikur të gjitha krijesat të viheshin në një anë, e ti në një anë, për rëndësinë që ke, ana jote do të peshonte. Por sa pak e dinë këtë të vërtetë. Kur njeriu bëhet mohues! Ende pa lindur, ty të është dhënë jeta. Jeta jote ka vlerë.


I dashuri njeri! Sikur dhe vetëm për një moment të shkurtër të mendoje për atë që është krijuar brenda teje. Sikur dhe vetëm për një moment të shihje rreth vetes. Sa krijesë e…


30.10.2009
djtommy
38, Skopje, Macedonia

eeeeeheheeeeee a ka naj kush mem votu more heyyy hehehe... ... nese votojni me 5 dhe me 7 ok nese jo mos u lodhni se mdhimeni hehehe...I Love You All Girl's ...


12.11.2009
djtommy
38, Skopje, Macedonia

Hape zemrën të hyj mbrenda


mbylle shpejt se u qmenda


dora shkruan zemra ndikon


ktheje letrën nese mendon


Ndëgjo zemrën time po të thotë të vërtetën


se për ty jam gati ta japë edhe jetën


Me pare e pa pare du një vajz shqiptare


se parët i kamë vetë atëhere jamë mbret


Hape zemrën dhe vajto


hape dritarën dhe shiqo


hape letrën dhe lexo


të kamë në zemër mos harro


Malli për ty zemrën ma kalli


eja te unë një puthje ta fali


puthja ime e…


11.04.2009
Gargi
33, Skopje, Macedonia

Për ty mor bir që aq larg të lash
Që sot ditlindjen gëzuar s të thash
Ti u rrite u ngrite e un mbeta larg
Që loti pa dashje më rrjedh si varg.

Eh mërgimi mërgimi sa njerz kan than
Që kaq shum shijuar edhe vet e kam
Sot disi forca e ndjenjave lëshuar me ka
Gëzuar ditlindja e djalit nji shoqe me tha.

Eh jeta si jetë kuptohet von
Kur mergimi rënd mbi supe pushon
Kur rinia shkoi pa u hetuar fare
Edhe mergimi si rrug margjinale

Disa qeshin se si asht e mundur kjo
Lexo me shpirt por edhe mëso,
Se jeta asht jet të lutem beso
Dhe ardhmerin të lutem nderto


wildman
49, Skopje, Macedonia

Dashuria dobëson të fortë,a të dobte i ban të fortë, a budallenj i ban mençur dhe njerëzt të mençur i ban budallenj; i kalen ndenjat :i shuken jmencurin ,ne kuptim, një fjalë, çdo gjë kthehet me kokë poshtë.


Fatmiri
35, Amagerbro, Denmark

Fushata 1 mik - 3 sol ishte aktive prej datës 15.05 deri sot, 15.06.2009.


Këtu më poshtë janë të gjithë fituesit e lojës, të cilëve nuk është keq t'iu urojmë fitoren e tyre. Shpresojmë që të gjithë kishit argëtim të këndshëm gjatë 30 ditëve të fundit, dhe për të gjithë ata që ishin shumë aktiv gjatë lojës dhe nuk patën fat të fitojnë ndonjë dhuratë, ju këshilloj të mos dorëzoheni sepse në Top.al për një kohë shumë të shkurtë do të aktivizojmë loja tjera edhe më interesante që i kemi pregaditur për ju. Pra, vizitoni Top.al rregullisht dhe zbuloni më shumë... :-)

Këto janë të gjithë fituesit e lojës:


Fatmiri
35, Amagerbro, Denmark

Te dashur antare te top.al me erdhen ne email disa keshilla per Jeten, mendova t`ju tregoj dhe juve pasi mua me pelqyen.


Fatmiri
35, Amagerbro, Denmark

Përshëndetje,

Duke u bazuar në përgjigjet e sondazhit dhe postave tuja në lidhje me shtuarjen e fotografive në profilin tuaj, disa anëtarë të faqes kanë votuar pikën nr. 1 (Kjo faqe është e komplikuar, dhe nuk dij prej ku mund të shtoj fotografi). Prandaj, për këtë arsye ne kemi pregaditur një ndihmë të vogël për ata që kanë hasur vështirësi për të pasuruar profilin e tyre në Top.al me fotografi.


Fatmiri
35, Amagerbro, Denmark

Edhe pse është menduar se filmat romantikë janë zgjedhje e përsosur për takimin e parë ndërmjet çifteve, ekspertët nuk pajtohen me këtë mendim. Ata thonë se argëtimi duke shikuar komeditë romantike mund ta prishë lidhjen, pasi që iu ofron njerëzve pasqyrë joreale për dashurinë dhe lidhjen.


i mëparshëm 1 ... 321 322 323 324 325 në vijim →
Ditar
Blogët shkarkohen çdo 5 minuta