Ditar


Tanjobs
29, Beijing, China

Vhpg is the safest market for poe goods, exalted orb and unique items. They have more than 15 verified and trusted sellers, so you can expect:


1. On-time delivery 24/7 at any given time


2. Competitive price (after all, competition makes the price lower)


3. All types of balls and unique items are available in both standard and league modes (including the Beast League)


I can really recommend this. I did a deal of more than $600 there, and I have never had a problem with the seller. Not to mention, I dare say you can find a better customer support website.


Tanjobs
29, Beijing, China

PoE Currency formula:


1. Multiple item recipes


a. Two gold items of the same name (not necessarily the same base items) can be exchanged for one chance


b. Three gold coins of the same name can be exchanged for one alchemy


2. Base item formula


a. The same base of the identified items white, blue, gold three sets can be replaced by an augmentation


b. The same base of unidentified items, white and blue gold can be exchanged for two augmentation


c. The same base has been identified 20% quality items white, blue, gold set can be changed to an alchemy


d. The same base of unidentified 20% quality items, white and blue gold can be exchanged for two alchemy


e. The same base of white gold - dark gold four-piece set can be exchanged for 5 chance (this is a very cost-effective way to deal with garbage dark gold)


3. Set recipes vary by item level


a set of 1-59 certified gold for 1 chance


b. A complete set of 1-59 unidentified gold for 2 chance


c. A complete set of 1-59 unidentified items are 20% gold for 3 chances


d. A complete set of 60-74 certified gold for 1 alchemy


maksimiljano
38, Tirana, Albania

Fëmijëria është një epokë e artë: jo vetëm sepse çdo gjë është një zbulim i pamasë për sytë tanë të fëmijëve, por edhe për shkak se kemi nënën dhe babanë për të na mbrojtur dhe për të na udhëhequr. Çfarëdo që na nevojitet, çfarëdo pengese që na del në rrugën tonë, ne e dimë se mund të mbështetemi tek to.Rritja, siguria që na japin është më pak; bota bëhet më e komplikuar dhe problemet nuk janë më aq të thjeshta për t’u zgjidhur. Por mbi të gjitha, ata, heronjtë tanë, fillojnë të humbasin “superfuqitë” e tyre, energjitë dhe forcën, për sa kohë që jemi, këtë herë ne duhet të kujdesemi për to.Është e vështirë të pranosh që prindërit plaken: prandaj, fillimisht jemi të acaruar nga ato kufizime të vogla të cilat, nga viti në vit i shohim të shfaqen tek ta. Ne jemi të vetëdijshëm se vitet kalojnë dhe flokët e tyre bëhen gri, rrudhat shfaqen në fytyrë, por duhet të pranojmë që ata nuk mund të reagojnë më si dikur dhe të zgjidhin kërkesat tona dhe nevojat e tyre.E pandërgjegjshmja jonë pretendon të njëjtën vëmendje si kur ishim të rinj, të njëjtin rol mbrojtës të fëmijërisë, dhe zemërohemi kur kuptojmë se ajo mungon. Nëse harron një takim, nëse duhet të përsërisësh të njëjtën frazë më fort, nuk është nga pakujdesia ndaj nesh: ne gjithmonë do të mbetemi fëmijët e tyre në sytë e nënës dhe babait.Pastaj, kur ne fillojmë të marrim parasysh këto ndryshime, shqetësimi fillon e shtohet, derisa…


Eğźøń
25, Suva Reka, Kosovo

Miq te dashur tani më Top.al është me nje sistem tjetër dhe nuk është siq ka qenë më par andaj kërkoj nga ju që të jeni prap aktiv siq keni qenë dhe më parë edi se do ju duket shum ndryshe do ju duket e kot qëndrimi në faqe ju lutem për gjdo paqartësi që keni më shkruani në emailin tim support@top.al


17.11.2018
meniking
30, Prishtina, Kosovo

Një person i tretë asnjëherë nuk krijon problem midis dy njerëzve. Është një problem midis të dyve që krijon hapësirë për personin e tretë.


17.11.2018
meniking
30, Prishtina, Kosovo

• Nëse në botë do të kishte një numër më të madh njerëzish që dëshirojnë më shumë lumturinë e tyre se sa jo-lumturinë e të tjerëve, do të jetonim në parajsë tani !


15.11.2018
meniking
30, Prishtina, Kosovo

Në jetë nuk është e rëndësishme të jesh në qender të vëmendjes.. Por të vihet re mungesa jote kur nuk je..!

– Jeta e pyeti vdekjen: "Perse njerzit me duan mua dhe te urrejne ty?" Vdekja ju pergjig: "Sepse ti je nje genjeshter e bukur, ndersa une jam nje e vertet e dhimbshme...!!!


04.01.2019
qem
24, Abelardo L. Rodríguez, Mexico

Nuk deshta ta teproj

Nuk desha te lendoj
Nuk deshta qe keshru sebashku te perfundoj
Njeri ne heshtje tjetri ne lutje
Njeri syt me lot tjetri buzeqesh
Njeri thirr tjetri mos me thirr
Njeri me mungon tjetri ste pranoj
Njeri me plag ne shpirt se ti se pranove
Tjetri i lumtur se zemren ja mor
kaluam ne heshtje pa as nje kuptim
Lutem cdo nat Zoti qe ti te kesh kthim
As gje ne ket jet te betohem qe nuk du
Vec ti shikoj nje her Zyt e tu


qem
24, Abelardo L. Rodríguez, Mexico

Ky vit i ri sapo ka filluar per ty Alkida jam tuj mendu a thua vall kaq kam gabu perse ne sy sdon met shiku ,

deri kur keshtu do te shkojm adhua vall nje dit do te takoj
nje pritje e gjat as vet se kuptova perse Alkida keshtu prfunduam
perse Alkida keshtu perfunduam VETEM ne rreshta pa u takuar ,
TE UROJ NGA ZEMRA GEZUAR VITIN E RI 2019 TE SJELLT KY VIT FAT DHE LUMTURI NE JETEN TANE Alkida ,


qem
24, Abelardo L. Rodríguez, Mexico

Nje mesazh me zemer ja cova dikujt .

As vet se kuptova pse ma kthej me gur
me zemer i shkrujta
me zemer i thash qe ndonje dit se shpejti do jemi bashk
Ajo sme besoj dhe iku pa as nje fjal
nje qeter e ftoi ajo per me dal
as gje nga ajo un nuk mund kuptova
perse me mori inat dhe u largua
nuk kishte arsye ashtu te largohet .
Perseri un me mall e kerkoj
cdo di dhe nat mesazhet e saj lexoj
ndoshta dhe un paksa e kam tepru
qe doja ti shikoja nga afer zyt e tu
prandaj te lutem Alkida…


← i mëparshëm 1 2 3 4 5 ... 337 në vijim
Ditar
Blogët shkarkohen çdo 5 minuta