11.11.2013
Dedikim
38, Tirana, Albania

Kishte bere tatuazh mbi trup daten qe
dashuria e tyre filloi.Tani nuk ishin me
bashke. E shtyre nga kureshtja e pyeta :
-Pse ke bere dicka te tille kur dihet se
asgje nuk eshte perjetshme? Nuk je
penduar? Buzeqeshi dhe tha:
-Jo nuk pendohem sepse ajo vajze
ishte e para dhe e vetmja qe me beri te
njoh dashurine. Kam vendosur ta
rrenjos perjetesisht kete date ne trup
sepse ishte ajo dite qe me ndryshoi jeten. Nuk jemi me bashke por sic e
sheh ajo jeton mbi lekuren time dhe
brenda trupit tim. . perjetesisht. Kushdo
femer qe do kem perkrah,duhet ta
pranoje dhe ta respektoje kete fakt.
-Fjalet e tij te sinqerta me ben te buzeqesh dhe te reflektoj. Dashuri e
paster si kristali, ja cfare mund ta quaja
ate. S'duhet te pendohemi kurre x
dicka qe dikur kemi bere me zemer.
Gjerat lindin dhe vdesin por kujtimi
jeton..perjetesisht!
.

22 views
 
Komente

Nuk ka ende komente.
Lini komentin tuaj, filloni diskutimin!

Ditar
Blogët shkarkohen çdo 5 minuta